Grupy parafialne

Liturgiczna Służba Ołtarza

Króluj nam Chryste!
Służba Liturgiczna w naszej Parafii

Liturgiczna Służba Ołtarza przy parafii św. Michała Archanioła w Łodzi liczy 26 osób. Nasza wspólnota łączy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz kilkoro studentów i osób pracujących.

Naszym opiekunem jest ks. Filip Durlak. Spotykamy się na regularnych zbiórkach w każdy pierwszy i trzeci piątek miesiąca po wieczornej mszy świętej. Poruszamy na nich tematy ważne dla Liturgicznej Służby Ołtarza takie jak powaga przy ołtarzu, godność dziecka Bożego.

Rok rocznie odbywa się spotkanie opłatkowe dla Służby Liturgicznej Ołtarza, rodziców i księży pracujących w parafii, na którym łamiemy się opłatkiem i wspólnie kolędujemy.

Kilku z naszych poprzedników odpowiedziało Panu Bogu "TAK" wybierając drogę powołania w kapłaństwie. Modlimy się za nich w każdy pierwszy czwartek miesiąca i prosimy o nowe, święte powołania.

Odnowienie przyrzeczeń Służby Liturgicznej

Panie Jezu Chryste, dziękujemy Ci ponownie za łaskę powołania do służby liturgicznej w Twoim Kościele. Dopomóż nam dalej pełnić zaszczytne zadania pobożnie, pilnie i radośnie. Umacniaj naszą wolę i zachowaj od zniechęcenia.
Św. Maryjo, Służebnico Pana,
św. Cecylio,
św. Janie Berchmansie,
wstawiajcie się za nami.

Amen.


Wydarzenia