Ogłoszenia parafialne

11. Niedziela Zwykła

1

Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane po Mszy św. o godz. 18:00. W tym tygodniu, do czwartku będą one połączone z procesją z racji oktawy Bożego Ciała.


2

W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii o godz. 18:00 będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.


3

W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.


4

W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość - Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00.


5

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. W naszej parafii Msza św. na zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odprawiona zostanie 22 czerwca (czwartek) godz. 9:00. Zapraszamy całą społeczność Szkoły Podstawowej nr 30.


6

Za tydzień 25 czerwca, po Mszy św. o godz. 7:00, dzieci z naszej parafii wraz z ks. Proboszczem wyjadą na kolonie letnie w Beskid Sądecki. Powrót przewidziany jest 8 lipca około godz. 18:00. Życzymy im pięknej pogody i wspaniałego wypoczynku.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę inwestycyjną i za dobrowolne ofiary. Pragniemy również podziękować Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za ofiarę na budowę kościoła w wysokości 3 255 zł i także za ofiary na misje od Dzieci Komunijnych - 1 401 zł.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Danuta Szeffer

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.