Ogłoszenia parafialne

12. Niedziela Zwykła

1

Kończy się czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.


2

We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszej kaplicy, w każdą środę o godz. 17:30, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy - pomagania innym.


3

W najbliższy czwartek, 29 czerwca, obchodzimy Uroczystość śśw. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o godz. 7:00 i 18:00. W tym dniu odbędzie się zbiórka ofiar na tacę na potrzeby Stolicy Apostolskiej.


4

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca lipca. Kontynuujemy Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. O godz. 6:30 zapraszamy na modlitwę różańcową, o 7:00 Msza św. z 15-minutową medytacją i adoracją.


5

W najbliższą pierwszą niedzielę miesiąca lipca podczas wszystkich Mszy św., zamiast kazania będzie , kilkuminutowa adoracja Najświętszego Sakramentu.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za tacę inwestycyjną, która wyniosła 6 270 zł.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


8

Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszej kaplicy okazja do spowiedzi św. codziennie 15 minut przed Msza św. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga, zdrowia i opieki Matki Bożej na każdy dzień .


10

Na koniec ogłoszeń pragniemy poinformować, że w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu w niedziele w naszej parafii porządek mszy świętych będzie następujący: 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12:00.