Ogłoszenia parafialne

14. Niedziela Zwykła

1

Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel - Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia


2

Przypominamy, że wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych w naszej parafii będzie następujący: 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Nie ma Mszy św. dzieci o godz. 12:00.


3

We wtorek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.


4

W czwartek, 13 lipca, kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, następnie procesja połączona z rozważaniem tajemnic światła. Zachęcamy do składania intencji na to nabożeństwo.


5

Przyszła niedziela, 16 lipca, przykrywa liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za dzisiejszą tacę. Pragniemy również przypomnieć, że tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca, czyli w przyszłą niedzielę będzie zebrana taca inwestycyjna, która w całości będzie przeznaczona na dalszy zakup okien do nowej świątyni.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


9

Zapowiedzi przedmałżeńskie drugie:

  1. Damian Kociak - kawaler, parafia tutejsza
  2. Joanna Marasek - panna, parafia NSJ Łódź-Julianów

  3. Tomasz Piera - kawaler, parafia tutejsza
  4. Inez Wysocka - panna, parafia tutejsza

Jeśli któraś z osób czytających zapowiedzi ma świadomość przeszkód zachodzących pomiędzy narzeczonymi proszona jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Halina Krauze-Panaś

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.