Ogłoszenia parafialne

23. Niedziela Zwykła

1

W środę, 13 września, odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17:30, na mszę św. o godz. 18:00 i procesję połączoną z rozważaniem tajemnic chwalebnych. Zachęcamy do składania intencji na te nabożeństwa i prosimy o przyniesienie ze sobą świec.


2

W czwartek, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem - znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 7:00 lub 18:00.


3

W piątek, 15 września, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie. Tego dnia rozpoczniemy Nowennę do św. Michała Archanioła. Nowenna będzie odprawiana codziennie o godz. 17:45.


4

Jak już było ogłaszane, w przyszłą niedzielę 17 września w naszej parafii odbędzie się Festyn parafialny. Rozpoczynamy po Mszy św. odprawionej o godz. 9:00 i będzie trwał do godz. 19:30. Czeka nas wiele atrakcji, miedzy innymi występy zespołów muzycznych, cyrkowe atrakcje dla dzieci poprowadzone przez profesjonalistę, zadbamy także o zdrowie przez masaż leczniczy. Czeka nas także mnóstwo nagród, pyszna kiełbaska z grilla, ciasta domowej roboty, kiszone ogórki, wiejski chleb ze smalcem itp. Szczegółowy program jest umieszczony na plakatach.


5

W związku z Festynem parafialnym potrzebujemy wolontariuszy, którzy pomogliby nam w przeprowadzeniu tego Festynu, osób chętnych do upieczenia ciast. Osoby te prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św. dzisiaj lub do kancelarii parafialnej. Do środy 13 września, czekamy jeszcze na fanty, które przeznaczymy na nagrody (książki, słodycze i inne niezniszczone przedmioty). Głównym celem naszego festynu jest dobra zabawa, wspólna integracja i pozyskanie funduszy na zakup okien do domu parafialnego, który jest w budowie. W związku z tym zapraszajmy sąsiadów, przyjaciół, znajomych, rodzinę na nasz Festyn parafialny.


6

W tym roku odpust parafialny odbędzie w ostatnią niedzielę miesiąca, czyli 24 września. Już dzisiaj zapraszamy do licznego udziału i czynne włączenie się w przygotowanie tej naszej parafialnej uroczystości. Suma odpustowa z procesją o godz. 12:00.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


8

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne i na dzisiejszą tacę. Przypominam, że za tydzień w trzecia niedzielę miesiąca, tradycyjnie zostanie zebrana taca inwestycyjna.