Ogłoszenia parafialne

24. Niedziela Zwykła

1

Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.


2

Jutro 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii o godz. 18:00, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.


3

W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty


4

Serdecznie zapraszamy do udziału w dzisiejszym festynie parafialny. Festyn potrwa do godz. 19:00, jednak szczególnie zapraszamy w godzinach 13:00 – 17:00, gdyż w tym czasie będą m.in. występy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 30, klauna, zespołów muzycznych i wiele innych ciekawych atrakcji. W czasie trwania festynu odbywać się będzie losowanie różnych drogocennych nagród. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.


5

Za tydzień w niedzielę 24 września odbędzie się odpust parafialny, który jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym parafii - u nas ze św. Michałem Archaniołem. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Dlatego gorąco zapraszamy do licznego udziału i czynne włączenie się w przeżywanie tej naszej parafialnej uroczystości. Suma odpustowa z procesją odbędzie o godz. 12:00.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne i na dzisiejszą tacę.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Narcyza Szypszak - lat 86

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.