Ogłoszenia parafialne

25. Niedziela Zwykła

1

Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. Zgodnie z nowym dekretem Księdza Biskupa Administratora, w naszej parafii przeżywamy odpust parafialny, który jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym parafii - u nas ze św. Michałem Archaniołem. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Aby uzyskać odpust zupełny należy spełnić następujące warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. oraz ofiarować modlitwę w intencji Ojca Świętego.


2

W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają.


3

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszej kaplicy będziemy celebrowali codziennie o godz. 17:15. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca. Zamiast kazania będzie tradycyjnie krótkie nabożeństwo adoracyjne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.


4

Mamy już Książkę intencji Mszy św. na 2018 rok. Kto by chciał zarezerwować „gregoriankę”, to można to uczynić w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. A pozostałe intencje będzie można rezerwować od pierwszej niedzieli października.


5

W minioną niedzielę odbył się nasz pierwszy Festyn parafialny. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy czynnie włączyli się w jego organizacje i przebieg. Dziękujemy Paniom za upieczone ciasta, wolontariuszom za przygotowanie stanowisk, za wszystkie fanty, które były dostarczone i wszystkim Parafianom i Gościom za liczny udział i zakup cegiełek na okna do nowego budynku parafialnego. Mamy nadzieję, że festyn wpisze się w tradycję naszej wspólnoty parafialnej.


6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne, na dzisiejszą tacę oraz za tacę inwestycyjną z ostatniej niedzieli - 7 700 zł. Pragniemy także poinformować, że za tydzień będziemy gościć kleryka, który będzie zbierał ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Stanisław Sienkiewicz - 94 lata
  2. Zdzisław Urbanek - 70 lat

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.