Ogłoszenia parafialne

26. Niedziela Zwykła

1

Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszej kaplicy o godz. 17:15 październikowym nabożeństwie.


2

W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.


3

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas różańca o godz. 17:15 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca, tradycyjnie w godzinach porannych udamy się do chorych. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej w naszej kaplicy będzie podczas Mszy św. i od godz. 17:00. W sobotę kontynuujemy Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. O godz. 6:30 zapraszamy na modlitwę różańcową, o 7:00 Msza św. z 15 minutową medytacją i adoracją.


4

Zapraszamy młodzież III klas gimnazjalnych i osoby dorosłe, które chciałaby przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku 2018, do zapisywania się listę do końca października po Mszach świętych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.


5

W przyszłą niedzielę, 8 października po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się pierwsze spotkania z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnych


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za dzisiejszą tacę, która przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii po Mszy św.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Janina Wichrowska
  2. Paweł Wojciechowski

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.