Ogłoszenia parafialne

28. Niedziela Zwykła

1

W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły - Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II.


2

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszej kaplicy o godz. 17:15 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie w poniedziałki i piątki.


3

Zapraszamy młodzież III klas gimnazjalnych i osoby dorosłe, które chciałaby przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku 2018, do zapisywania się na listę do końca października po Mszach świętych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania


4

Przyjmujemy już na wypominki: jednorazowe, oktawalne, półroczne i roczne. Prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk zmarłych.


5

Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. W przyszłą niedzielę taca jest przeznaczona na misje.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę gospodarczą, która w całości będzie przeznaczona na zakup okien do kościoła i budynku parafialnego, które są w produkcji i w listopadzie będą montowane. Przypominamy, że na tę inwestycję potrzebujemy 61 500 zł.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Jan Majcherek - lat 87
  2. Tadeusz Kozakiewicz - lat 71
  3. Maria Staniszewska - lat 89

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.