Ogłoszenia parafialne

30. Niedziela Zwykła

1

Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października - miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym.


2

Przyjmujemy jeszcze na wypominki: jednorazowe, oktawalne, kwartalne, półroczne i roczne. Prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk zmarłych.


3

W środę, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej kaplicy o godz. 7:00, 9:00 i 10:30. Uczestnictwo we Mszy św. obowiązkowe.


4

W czwartek, 2 listopada przeżywamy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na nabożeństwo połączone z wypominkami jednorazowymi na godz. 17:30, a po nim bezpośrednio na Mszę św. z wypominkami oktawalnymi. Zgodnie z tradycją parafialną, msza święta z wypominkami oktawalnymi będzie odprawiana w naszej kaplicy codziennie o godz. 18:00 do 9 listopada włącznie.


5

Przypominamy, że przez osiem pierwszych dni listopada, duszom w czyśćcu cierpiącym możemy ofiarować wielki dar - odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych.


6

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca listopada. W czwartek o godz. 7:00 będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek rano, tradycyjnie udamy się do chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Spowiadamy podczas Mszy św. i od godz. 17:00. W sobotę o godz. 6:30 zapraszamy na modlitwę różańcową i na godz. 7:00 na Mszę św. z krótką Adoracją Najświętszego Sakramentu.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę. Jak widzimy, cały czas trwają prace budowlane przy naszej nowej świątyni. Postęp prac można śledzić na parafialnej stronie internetowej.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Cecylia Banaś - lat 94

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.