Ogłoszenia parafialne

31. Niedziela Zwykła

1

Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym.


2

Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Do 9 listopada włącznie, codziennie podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 modlimy się za zmarłych w wypominkach oktawalnych. Przyjmujemy jeszcze na wypominki półroczne i roczne, które można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.


3

W sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Z racji tego święta w naszej kaplicy, 12 listopada w niedzielę, po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Andrzeja Mariana Jurkiewicza, tenora Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery i Operetki w Krakowie, Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. W występie będzie towarzyszyć żona Joanna Jurkiewicz. Serdecznie zapraszamy na występ i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.


4

W przyszłą niedzielę w ramach kazania o godz. 18:00 podzieli się swoim doświadczeniem Pana Boga i uzdrowieniem wzroku Tomek lat 13. Zapraszamy szczególnie osoby poszukujące Boga w życiu.


5

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za dzisiejszą tacę. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. będziemy mogli złożyć dobrowolne ofiary na ten cel do puszek.


6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii po Mszy św.


7

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Wanda Jaskulska - lat 94
  2. Marianna Głodny - lat 79
  3. Józefa Nita - lat 90
  4. Andrzej Guzek - lat 49

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.