Ogłoszenia parafialne

32. Niedziela Zwykła

1

Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę - oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz. Po Mszach św. możemy dobrowolną ofiarą do puszek wesprzeć Kościół prześladowany.


2

W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki: kwartalne, półroczne i roczne, które są czytane w każdą niedziele przed Mszą św. o godz. 10:30. Pamiętajmy o naszych zmarłych nie tylko odwiedzając cmentarz ale przede wszystkim poprzez modlitwę.


3

Dziś, po Mszach św. osoby ze Wspólnoty „Legion Małych Dusz”, rozprowadzają książkę pt. „Orędzie Miłosiernej Miłości”. Koszt - 20 zł. Spotkania tej wspólnoty w naszej parafii odbywają się z ks. opiekunem Grzegorzem Nowakiem zawsze w drugi piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy.


4

Z racji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości, w naszej kaplicy w dniu dzisiejszym, po Mszy wieczornej odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu solisty Andrzeja Mariana Jurkiewicza tenora Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery i Operetki w Krakowie, Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.


5

W piątek 17 listopada po mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się pierwsze spotkania z młodzieżą, która ma przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii w 2018 r. Obecność obowiązkowa.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę. Przypominamy, że za tydzień w trzecia niedzielę miesiąca, tradycyjnie zostanie zebrana taca inwestycyjna, która w całości przeznaczona będzie na zakup okien, które już w tym tygodniu będą montowane w kościele i budynku parafialnym. Koszt tej inwestycji to 61 500 zł.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii możemy nabyć tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga