Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Chrystusa Króla

1

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Po wszystkich Mszach Świętych odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.


2

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty. W naszej kaplicy będzie możliwość spowiedzi przed i podczas Mszy św. oraz od godz. 17:00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W piątek z sakramentami świętymi tradycyjnie odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 8:00. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6:30 zapraszamy na modlitwę różańcową, a po Mszy Świętej o godz. 7:00 nasze osobiste i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas pierwszosobotniego nabożeństwa. A w pierwszą niedzielę miesiąca grudnia za tydzień zamiast kazania będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.


3

Czas przygotować się do Adwentu - okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.


4

Dziś uroczyście po każdej Mszy św. poświęcamy opłatki. Będą one roznoszone po mieszkaniach przez naszych parafian. Niech ten opłatek będzie symbolem łączności ze wspólnotą parafialną. Parafianie roznoszący opłatki będą posiadali stosowne pisemne upoważnienie księdza Proboszcza. Osoby chętne do pomocy przy roznoszeniu opłatków wśród swoich sąsiadów zapraszamy do zakrystii lub do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Wszelkie dobrowolne ofiary, które będą złożone przy okazji roznoszenia opłatków w całości będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z zakupem okien i za wykonane prace na dachu przy nowym kościele.


5

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, dzisiejszą tacę, a także za tacę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli w wysokości 9 131 zł, która w całości będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z zakupem i montażem okien naszej nowej świątyni i budynku parafialnego.


6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


7

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Ryszard Przybysz - l. 85
  2. Daniela Kosiewicz - l. 81

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.