Ogłoszenia parafialne

2. Niedziela Adwentu

1

W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.


2

Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 7:00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.


3

Z Adwentem kojarzą nam się opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Opłatki można nabywać w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na budowę naszej świątyni. Natomiast świece wigilijne można nabyć po Mszach św. przed ołtarzem w cenie: 5, 12 i 13 zł.


4

W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.


5

W najbliższy piątek, 15 grudnia, po Mszy św. o godz. 18:00, odbędzie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa.


6

Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii od 17 grudnia, czyli od trzeciej niedzieli adwentu i potrwają do 19 grudnia. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na te zmagania duchowe.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę. Pragniemy także przypomnieć, że w przyszłą niedzielę, tradycyjnie jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca zebrana zostanie taca gospodarcza, która w całości przeznaczona zostanie na pokrycie zobowiązań finansowych za prace, które są wykonywane na dachu nowej świątyni. W dzisiejszą niedzielę przypada też Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kaplicą możemy złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za dobrowolne ofiary składamy Bóg zapłać.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Leszek Brzozowski - l. 76
  2. Krystyna Danuta Wawrzyniak - l. 80
  3. Jan Kowalewski - l.89

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.