Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Adwentu

1

Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.


2

Rozpoczęliśmy w dniu dzisiejszym rekolekcje adwentowe, które głosi ks. dr Grzegorz Bugajak. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach i na stronie internetowej. Przypominamy, że dzisiaj na wszystkich Mszach św. głoszone są nauki ogólne. W poniedziałek i we wtorek Msze św. z naukami o 7:00, 9:00 i 18:00. We wtorek na godzinę 9:00 zapraszamy osoby starsze i chore na Eucharystię połączoną z sakramentem chorych. W tym dniu, jako podziękowanie za posługę rekolekcyjną taca zostanie przeznaczona dla księdza Rekolekcjonisty. Spowiadamy każdego dnia rekolekcji, 20 minut przed Mszami i podczas Mszy św., a we wtorek od godz. 17:00 pomagać nam będą zaproszeni księża. Ponieważ w naszej parafii pracuje tylko dwóch kapłanów, prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.


3

Opłatki można nabywać w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na dalszą budowę naszej świątyni, a świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom tradycyjnie, jak co roku można nabywać u pana kościelnego przed ołtarzem w cenie 5 i 13 zł.


4

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę inwestycyjną, która w całości przeznaczona zostanie na pokrycie zobowiązań finansowych za wykonywane intensywne prace na nowym kościele.


5

Za tydzień przypada IV niedziela adwentu jest to także dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawiane tylko o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 12:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z niedzieli, 24 grudnia, na poniedziałek, 25 grudnia. Tegoroczna Pasterka zostanie odprawiona w murach naszej nowej świątyni. Będzie to pierwsza Msza św. w tym miejscu, dlatego serdecznie wszystkich już dzisiaj zapraszamy na te szczególną uroczystość naszej wspólnoty parafialnej. Goście i sympatycy naszej parafii mile widziani. Rozgłaszajmy wszystkim tę radosną nowinę.


6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


7

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Jadwiga Błeszyńska - l. 93

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.