Ogłoszenia parafialne

Święto Świętej Rodziny

1

Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.


2

Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy po Mszy św. o godz. 10:30, chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedziele.


3

Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Od pięćdziesięciu lat 1 stycznia cały Kościół modli się także o pokój na świecie.


4

W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 18:00.


5

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Spowiedź przed Msza św. i od godz. 17:00.


6

W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kadzidła i kredy.


7

W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.


8

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę.


9

Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.


10

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


11

W tym tygodniu rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską zwaną Kolendą, która odbywać się będzie w godzinach od 10:00 do 21:00. Wcześniej ministranci z naszej parafii, zapytają w których godzinach kapłan może odwiedzić. Podyktowane jest to chęcią dostosowania się do wyjścia naprzeciw oczekiwaniom parafian. Woda święcona będzie dostępna w zakrystii oraz przy drzwiach wyjściowych z kaplicy. Prosimy o przygotowanie na stole krzyża, świec oraz wodę święconą i kropidło. Plan wizyty duszpasterskiej.


12

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Halina Majchrzak - lat 70

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.