Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Zwykła

1

W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.


2

W piątek, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary - Abrahamie.


3

W przyszłą niedzielę, 28 stycznia, w salce katechetycznej o godz. 15:30 odbędzie się świąteczne spotkanie ministrantów, lektorów i scholi dziecięcej wraz z rodzicami i opiekunami. Serdecznie zapraszamy.


4

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone podczas kolędy, na konto parafialne oraz za dzisiejszą tacę inwestycyjną. Całość tacy przeznaczona zostanie na pokrycie zaległych zobowiązań związanych z pracami budowlanymi, które do tej pory zostały już wykonane na nowym kościele.


5

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


6

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


7

W naszej parafii nadal trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru. Plan kolędy jest także wywieszony w gablocie.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Jadwiga Romanowska - lat 69

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.