Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Zwykła

1

Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.


2

W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. We Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.


3

Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Do chorych udamy się po godz. 10:00. Msze Święte w tym dniu w naszej kaplicy będą odprawiane o godz. 7:00, 9:00, 17:00 i 18:00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa - światłość na oświecenie pogan. Prosimy o zabezpieczenie świec przed zalaniem woskiem. Nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Spowiedź podczas Mszy św.


4

Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.


5

W przyszłą niedzielę, tradycyjnie jako pierwsza niedzielę miesiąca, zamiast kazania będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja po każdej Mszy św.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne, za te, które wpłynęły podczas kolędy oraz za tacę inwestycyjną, która wyniosła 8 140 zł.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


8

W naszej parafii nadal trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Janina Lefik

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.