Ogłoszenia parafialne

6. Niedziela Zwykła

1

Dziś, w 25. Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.


2

W środę, 14 lutego przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszej kaplicy z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 9:00, 17:00 i 18:00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a 60. rokiem życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek.


3

Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 17:30, dla ogółu wiernych po Mszy św. o godz. 18:00, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:15. Również w Środę Popielcową rozpoczyna się kolejna edycja akcji Jałmużna Wielkopostna. Skarbonki, które Caritas przekazał do naszej parafii, będziemy mogli zabrać w tym dniu do naszych domów i napełnione ofiarami przynieść w Niedzielę Miłosierdzia Bożego do naszej kaplicy. Skarbonki będą znajdować się przy wyjściu z kaplicy, na stoliku.


4

Znamy już dokładną datę sakramentu bierzmowania, który odbędzie się w naszej parafii. Jest to 15 maja (wtorek). Osoby dorosłe, które nie maja tego sakramentu, a chciałyby go przyjąć, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św. bądź do kancelarii w godzinach urzędowania. W piątek 16 lutego, po Drodze krzyżowej dla ogółu wiernych, około godz. 19:15 odbędzie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia tego Sakramentu w naszej parafii. Obecność wszystkich obowiązkowa.


5

Zakończyliśmy już wizytę duszpasterską w domach. Serdeczne podziękowania za gościnę, konstruktywne rozmowy, pomysły na dalszą współpracę, za dobrowolne ofiary jakie zostały złożone na budowę nowej świątyni, które będą w całości przeznaczone na uregulowanie zobowiązań finansowych i dalsze prace. Jeżeli są jeszcze rodziny, które chciałyby spotkać się z duszpasterzem, to istnieje taka możliwość po wcześniejszym umówieniu się w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za te, które wpłynęły podczas kolędy w ostatnim tygodniu i na dzisiejszą tacę. Pragniemy również przypomnieć, że tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca, czyli w przyszłą niedzielę będzie zebrana taca inwestycyjna.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Marianna Wiśniewska - lat 84
  2. Bogumił Miłosz - lat 41

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.