Ogłoszenia parafialne

1. Niedziela Wielkiego Postu

1

Od Środy Popielcowej przeżywamy Wielki Post. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.


2

Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszej kaplicy o godz. 17:30 dla dzieci i o godz. 18:30 dla wszystkich wiernych celebrujemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedziele o godz. 17:15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.


3

Z naszej parafii 23 marca (piątek) po Mszy św. odprawionej o godz. 21.00, po raz pierwszy wyruszy 40 kilometrowa Ekstremalna Droga Krzyżowa - Wzgórza Łódzkie. Pomysłodawcą tej Drogi Krzyżowej jest ks. Jacek Stryczek, założyciel Szlachetnej Paczki. Szczegóły na plakacie oraz stronie internetowej projektu.


4

Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.


5

Za tydzień przypada niedziela Ad gentes - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym dniu przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę inwestycyjną.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Halina Słomczykowska - l. 69
  2. Mirosława Trzepiecińska - l. 76

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.