Ogłoszenia parafialne

2. Niedziela Wielkiego Postu

1

Podczas Wielkiego Postu, Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, których w naszej parafii w tym roku nie będziemy przeżywać. Powodem są Misje Święte z Jezusem Miłosiernym, które w naszej parafii odbędą się od 14 do 21 kwietnia. Przed Świętami Wielkanocnymi będziemy przeżywać dzień skupienia ze spowiedzią świętą, dla dzieci 16 marca, a dla ogółu wiernych 17 marca.


2

Przypominamy, że w naszej kaplicy w każdy piątek o godz. 17:30 dla dzieci i 18:30 dla wszystkich wiernych, razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 17:15 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.


3

Przypominamy, że z naszej parafii 23 marca (piątek), po raz pierwszy po Mszy św. odprawionej o godz. 21:00, wyruszy 40 kilometrowa Ekstremalna Droga Krzyżowa - Wzgórza Łódzkie. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej projektu.


4

W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.


5

W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.


6

Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Tradycyjnie w godzinach porannych udamy się do chorych. Spowiadamy przed Mszą św. i od godz. 17:00 podczas adoracji


7

W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Zapraszamy na 6:30 na różaniec i Mszę św. z nabożeństwem do Matki Bożej o godz. 7:00.


8

W najbliższą pierwszą niedzielę miesiąca marca podczas wszystkich Mszy św., odbędzie się zamiast kazania adoracja Najświętszego Sakramentu.


9

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


10

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za tacę inwestycyjną, która wyniosła 9 216 zł.


11

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Zofia Stefaniak - l. 81
  2. Stanisława Guzek - l. 93

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.