Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Wielkiego Postu

1

W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.


2

Jutro przypada Uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła i naszej Archidiecezji Łódzkiej. Uroczysta Msza św. w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18:00.


3

W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 17:30, zaś dla ogółu wiernych o 18:30. Po raz pierwszy na 21:00 zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej „Wzgórza Łódzkie”. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:15.


4

Przyszła niedziela, 25 marca, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa - Mesjasza. Z racji Niedzieli Palmowej panie z naszej parafii przygotują palemki, które będzie można nabyć przed wejściem do kaplicy. Dobrowolne ofiary z palemek, będą przeznaczone na dalsze prace w nowym kościele. Kto chciałby przyłączyć się do pomocy w przygotowaniu palemek, zapraszamy w piątek, 23 marca od godz. 9:00.


5

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne oraz za dzisiejszą tacę inwestycyjną.


6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.


7

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Henryk Pawłowski - l. 56
  2. Bogdan Milczak - l. 75
  3. Irena Izerowicz - l. 88
  4. Halina Potocka-Siłakiewicz - l. 82
  5. Marianna Rudzińska - l. 86
  6. Waldemar Estkowski - l. 72
  7. Helena Wolska - l. 94

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.