Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1

Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.


2

Korzystając z okazji, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę.


3

Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Jutro drugi dzień świąt - Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować wg porządku niedzielnego.


4

Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych do puszek przed kaplicą złożymy ofiary na wydziały teologiczne i uczelnie katolickie w Polsce. Jutro także przypada 13. rocznica przejścia do domu Ojca papieża Polaka św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za jego życie i dzieło. Módlmy się za jego wstawiennictwem w intencjach Ojca Świętego, całego Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej.


5

W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego. W pierwszy piątek nie udamy się do chorych, gdyż uczynimy to w czasie Misji Miłosierdzia w Dniu Chorych.


6

Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


7

W przyszłą niedzielę - drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. W naszej parafii przed tą uroczystością trwa nowenna o godz. 17:45. Zapraszamy. Skarbonki „Jałmużny wielkopostnej”, które zabraliśmy w Środę Popielcową, będziemy mogli złożyć przed ołtarzem do przygotowanego kosza.


8

Parafia nasza, tak jak w ubiegłym roku, organizuje wypoczynek letni w Beskidzie Sądeckim dla dzieci ze szkoły podstawowej. Kolonie odbędą się od 25 czerwca do 4 lipca. Koszt wypoczynku to 900 zł. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy i bliższe informację można uzyskać po Mszach św. i w kancelarii w godz. urzędowania.


9

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę i za dobrowolne ofiary przy nabywaniu palemek w wysokości 4 100 zł. Ofiary te przeznaczone zostaną na prace przy nowym kościele.


10

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


11

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


12

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Linda Katarzyna Jacuk - l. 27
  2. Teresa Wesołek - l. 81
  3. Jan Dietz - l. 74

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.