Ogłoszenia parafialne

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1

Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” Zapraszamy dzisiaj na godz. 15:00 na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone ze śpiewem Godzinek do Bożego Miłosierdzia, które w czasie trwania Misji będą śpiewane codziennie o godz. 15:00. Dzisiaj po Mszach św. w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas.


2

Jutro, w poniedziałek, 9 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. jak w dzień powszedni.


3

W najbliższą sobotę, 14 kwietnia, rozpoczynamy Misje Miłosierdzia z peregrynacją Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwiami św. Faustyny. O godz. 17:15 gromadzimy się przy Szkole Podstawowej nr 30 oczekując na przyjazd samochodu-kaplicy. Szczegółowy program znajduje się w gablotach i na stoliku przy wyjściu z kaplicy. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych misjach, które potrwają do soboty 21 kwietnia.


4

We wtorek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.


5

Przypominamy, że parafia nasza organizuje wypoczynek letni w Beskidzie Sądeckim dla dzieci ze szkoły podstawowej. Kolonie odbędą się w terminie od 25 czerwca do 4 lipca. Koszt wypoczynku to 900 zł. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zakrystii po Mszy św. lub do kancelarii w godzinach urzędowania. Ilość miejsc ograniczona. Na dzieci czeka wiele atrakcji, m. in. pobyt w Energylandii, spływ Dunajcem, baseny termalne, Zakopane, pyszne góralskie jedzonko itp.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę. Pragniemy również przypomnieć, że za tydzień tradycyjnie w trzecia niedzielę miesiąca zostanie zebrana taca inwestycyjna. Ofiary te przeznaczone zostaną na prace przy nowym kościele.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.