Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Wielkanocna

1

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.


2

Wczoraj zakończyliśmy Święty Czas parafialnych Misji Miłosierdzia. Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział wiernych i pomoc w zorganizowaniu tego Świętego Czasu Łaski. OO. Jezuitom dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. Niech ten czas wyda obfite owoce a my stańmy się apostołami Bożego Miłosierdzia. Owocem misji jest wprowadzane w naszej parafii nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia - Koronka i Godzinki, które będzie odprawiane w piątki o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy. Jeżeli ktoś miałby jakiś pomysł na inne formy praktykowania Miłosierdzia Bożego w naszej parafii, prosimy o zgłoszenie w kancelarii lub w zakrystii.


3

Jutro 23 kwietnia, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00.


4

W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.


5

W najbliższy piątek, 27 kwietnia o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.


6

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 11 i 12 maja na Święty Krzyż, do Kałkowa-Godowa, Skarżyska-Kamiennej i Wąchocka. Koszt 190 zł. Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Przypominamy, również, że parafia nasza organizuje wypoczynek letni w Beskidzie Sądeckim dla dzieci ze szkoły podstawowej. Kolonie odbędą się w terminie od 25 czerwca do 4 lipca. Koszt wypoczynku to 900 zł. Mamy jeszcze wolne miejsca.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za tacę inwestycyjną, która wyniosła 7 650 zł. Pragniemy również poinformować, że w minionym tygodniu zakończył się montaż paneli fotowoltaicznych na dachu nowego kościoła.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Henryk Żebrowski - l. 72
  2. Henryk Gawkowski - l. 76

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.