Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Wielkanocna

1

Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów.


2

Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.


3

W najbliższy wtorek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się o godz. 17:30, aby uczestniczyć w tak ukochanym przez starszych i młodszych majowych nabożeństwach.


4

Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00 i 18:00.


5

W środę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.


6

W czwartek, 3 maja, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy św. w naszej kaplicy będzie następujący: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Uroczyście w tym dniu ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. W tym dniu z racji pierwszego czwartku miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.


7

W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca maja. W piątek rano, tradycyjnie udamy się do chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Spowiadamy przed mszą św. i od godz. 17:00. W sobotę o godz. 7:00 Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny z nabożeństwem.


8

W przyszłą niedzielę, 6 maja, w liturgii wspominamy Apostołów Filipa i Jakuba. W tym dniu imieniny obchodzi pracujący w naszej parafii ks. Filip. Pamiętajmy o solenizancie w naszej modlitwie, a szczególnie w niedzielnej Mszy św. o godz. 12:00, na której złożymy Drogiemu Solenizantowi życzenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


9

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 11 i 12 maja na Święty Krzyż, do Kałkowa-Godowa, Skarżyska-Kamiennej i Wąchocka. Koszt 190 zł. Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Przypominamy, również, że parafia nasza organizuje wypoczynek letni w Beskidzie Sądeckim dla dzieci ze szkoły podstawowej. Kolonie odbędą się w terminie od 25 czerwca do 4 lipca. Koszt wypoczynku to 900 zł. Mamy jeszcze wolne miejsca.


10

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę.


11

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


12

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


13

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Alicja Jęczkowska - l. 83
  2. Ewa Pirowska - l. 57
  3. Jerzy Śliwowski - l. 63
  4. Ryszard Łuba - l. 80

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.