Ogłoszenia parafialne

6. Niedziela Wielkanocna

1

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.


2

We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00.


3

W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.


4

Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kaplicy o godz. 17:30.


5

Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do Uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.


6

W niedzielę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Mając w naszej parafii figurę Matki Bożej rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Odbywać się będą od maja do października, 13 dnia, każdego miesiąca o godz. 18:00. Zawsze będziemy kończyli Mszę św. uroczystą procesją wokół naszego nowego kościoła. W kaplicy zaczniemy odmawiać różaniec, który będziemy kontynuować w czasie procesji. Możemy już składać specjalne intencje i prośby do Matki Bożej na to nabożeństwo. Przynosimy na to nabożeństwo świece.


7

Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek 11 maja o godz. 18:30. Obecność wszystkich obowiązkowa. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony 15 maja (wtorek) 2018 r. przez bpa Marka Marczaka.


8

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 11 i 12 maja na Święty Krzyż, do Kałkowa-Godowa, Skarżyska-Kamiennej i Wąchocka. Koszt 190 zł. Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania do 8 maja (wtorek). Przypominamy, również, że parafia nasza organizuje wypoczynek letni w Beskidzie Sądeckim dla dzieci ze szkoły podstawowej. Kolonie odbędą się w terminie od 25 czerwca do 4 lipca. Koszt wypoczynku to 900 zł. Mamy jeszcze wolne miejsca.


9

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę.


10

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


11

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.