Ogłoszenia parafialne

Zesłanie Ducha Świętego

1

W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się czas spowiedzi wielkanocnej. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła jest to tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt.


2

W czwartek przypada obchodzone w Polsce Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.


3

W sobotę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na nabożeństwo majowe i wspólną Eucharystię, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.


4

Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kaplicy o godz. 17:30.


5

W przyszłą niedzielę, 27 maja będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu o godz. 10:30 będzie I Komunia Święta dzieci z klas III. Będzie to historyczne wydarzenie w naszej parafii, gdyż uroczystość ta po raz pierwszy celebrowana będzie w nowym kościele. W sobotę, 26 maja o godz. 9.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrztu św. oraz sakrament pokuty.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za dzisiejszą tacę inwestycyjną, która w całości będzie przeznaczona na pokrycie kosztów za wykonywane prace w nowej świątyni.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Małgorzata Szafrańska - l. 87
  2. Leszek Urbaś - l. 87

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.