Ogłoszenia parafialne

Niedziela Trójcy Świętej

1

Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą - jednego Boga w trzech Osobach.


2

W najbliższy czwartek, 31 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszego miasta.


3

W Boże Ciało Msze Święte o godz.: 7:00, 9:00 i 10:30, nie ma Mszy św. o godz. 18:00. Wszystkie Msze św. będą odprawiane w nowej świątyni. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 10:30. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na procesję i udekorowaniu trasy procesji. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatami.


4

W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy św. o godz. 18:00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.


5

W tym tygodniu przypada, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca czerwca. W piątek rano, tradycyjnie udamy się do chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, na zakończenie nabożeństwo czerwcowe. Spowiadamy przed mszą św. rano i od godz. 17:00. W sobotę rozpoczynamy Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. O godz. 6:30 zapraszamy na modlitwę różańcową, o 7:00 Msza św. z 15 minutową medytacją i adoracja.


6

W czerwcu codziennie o godz. 18:30 w naszej kaplicy celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


7

W przyszłą niedzielę, 3 czerwca, obchodzi imieniny nasz Ksiądz Proboszcz. Pamiętajmy o solenizancie w naszej indywidualnej modlitwie. Na Mszę św. w intencji Księdza Proboszcza zapraszamy na godz. 12:00.


8

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za tacę inwestycyjną, która wyniosła 8 100 zł. Jednocześnie informujemy, że za tydzień we wszystkich kościołach w Polsce, będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.


9

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


10

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego.


11

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Włodzimierz Kuś - l. 67
  2. Maria Kiwała - l. 81
  3. Lucja Konowalska - l. 79

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.