Ogłoszenia parafialne

9. Niedziela Zwykła

1

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju.


2

Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. We wszystkich kościołach w Polsce, są zbierane ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, która jest wotum dziękczynnym za uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791 r.


3

Do czwartku, 7 czerwca trwa oktawa Bożego Ciała. W związku z tym, zapraszamy wszystkich do licznego udziału we Mszach św. o godz. 18:00 i procesji eucharystycznej połączonej z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. W tym dniu będzie także obrzęd błogosławieństwa wianków.


4

W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią po Mszy św. odprawianej każdego dnia o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


5

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 7:00 i 18:00. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


6

W przyszłą niedzielę podczas wieczornej mszy świętej swoje świadectwo powie Asia. Serdecznie zapraszamy szczególnie ludzi młodych poszukujących Boga.


7

W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.


8

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę i za ofiary Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych.


9

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


10

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


11

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Marianna Ryfa - l. 95
  2. Elżbieta Lesińska-Omiecińska - l. 69
  3. Maria Trocińska - l. 85
  4. Anna Zapke - l. 49

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.