Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

1

Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.


2

Kończy się czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.


3

W środę, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszej kaplicy, w każdą środę o godz. 17:30, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym.


4

W najbliższy piątek 29 czerwca, obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o godz. 7:00 i 18:00. W tym dniu odbędzie się zbiórka ofiar na tacę na potrzeby Stolicy Apostolskiej.


5

W najbliższą pierwszą niedzielę miesiąca lipca podczas wszystkich Mszy św., zamiast kazania będzie, kilkuminutowa adoracja Najświętszego Sakramentu.


6

Przypominamy, że we wszystkie niedziele wakacyjne Msze św. są odprawiane o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12:00 dla dzieci. Po wakacjach będą wznowione.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za tacę inwestycyjną, która wyniosła 7 330 zł.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć u p. Kościelnego.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Lech Piotr Serafiński - l. 77
  2. Ryszard Andrzej Pląska - l. 82
  3. Stanisława Kozłowska - l. 90

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.