Ogłoszenia parafialne

13. Niedziela Zwykła

1

Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Jezus dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia - jest bramą do życia wiecznego. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Łączymy się duchowo z naszym ks. Proboszczem, który wraz z dziećmi z naszej parafii przebywa w Beskidzie Sądeckim na koloniach w Barcicach.


2

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek rano, tradycyjnie udamy się do chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Spowiadamy przed mszą św. i od godz. 17:00. W sobotę o godz. 7:00


3

Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny z nabożeństwem, a przed nią różaniec.


4

Również w piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będziemy szczególnie modlili się za naszych chorych parafian.


5

Przypominamy, że wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych w naszej parafii jest następujący: 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 12:00. W środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30. Wszystkich parafian i gości przebywających u nas na wakacjach zapraszamy do licznego udziału w codziennej Eucharystii i w nabożeństwach.


6

Zakrystia przy nowym kościele już jest czynna. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w dzieło jej przygotowania.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na dzisiejszą tacę.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Jerzy Przybylski - lat 84
  2. Jan Zimnicki - lat 98
  3. Jolanta Witkowska - lat 57
  4. Janina Szałkowska - lat 95
  5. Danuta Maliszewska - lat 69

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.