Ogłoszenia parafialne

16. Niedziela Zwykła

1

Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.


2

W najbliższą środę, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem.


3

Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z racji wspomnienia tego świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlić się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po Mszy św. w środę o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych z naszej parafii.


4

W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.


5

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz na tacę inwestycyjną, która wyniosła 7 396 zł i w całości będzie przeznaczona na pokrycie kosztów instalacji elektrycznej. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.


6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


7

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Jadwiga Stefaniak - lat 92
  2. Marianna Włodarczyk - lat 78
  3. Jan Puchalski - lat 58

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.