Ogłoszenia parafialne

17. Niedziela Zwykła

1

Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.


2

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca sierpnia. W czwartek o godz. 18:00 będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek rano, tradycyjnie udamy się do chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Spowiadamy przed mszą św. rano i od godz. 17:00. W sobotę kontynuujemy Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. O godz. 6:30 zapraszamy na modlitwę różańcową, o 7:00 Msza św. z 15 minutową medytacją i adoracja.


3

Przypominamy, że w miesiącu sierpniu porządek Mszy Świętych jak w każdą wakacyjną niedzielę: 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Za tydzień będzie to także pierwsza niedziela miesiąca sierpnia i podczas wszystkich Mszy św. zamiast kazania będzie kilkuminutowa adoracja Najświętszego Sakramentu.


4

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne i za dobrowolne ofiary, które będziemy mogli złożyć do puszek przed kościołem na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.


5

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


6

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


7

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Tadeusz Dębski - lat 84

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.