Ogłoszenia parafialne

19. Niedziela Zwykła

1

Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.


2

Przypominamy, że w miesiącu sierpniu porządek Mszy Świętych jak w każdą wakacyjną niedzielę: 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00.


3

W poniedziałek, 13 sierpnia o godz. 18:00 odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Po mszy św. w kaplicy zaczniemy odmawiać różaniec, który będziemy kontynuować w czasie procesji wokół nowej świątyni. Możemy składać specjalne intencje i prośby do Matki Bożej na to nabożeństwo. Przynieśmy ze sobą świece i zapraszamy do wspólnej modlitwy.


4

Zbliża się Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 15 sierpnia, podczas każdej Mszy Świętej będą poświęcone wiązanki ziół i kwiatów. W związku z tym, nasze parafianki postanowiły wesprzeć fundusz budowy kościoła i dlatego zapraszają i zachęcają do pomocy w przygotowaniu tych wiązanek, które będą sprzedawane przed każdą mszą świętą. Zaproponowały również, aby w wtorek 14 sierpnia od godz. 8:00 osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu tychże wiązanek z ziół i kwiatów, spotkały się przed kaplicą parafialną do strony garaży. Prosimy także o nienabywanie w innych miejscach wiązanek, gdyż dobrowolne ofiary, będą w całości przeznaczone na budowę kościoła.


5

Obchód tej Uroczystości rozpoczniemy już we wtorek, wieczorną Mszą Świętą wigilijną o godz. 18:00, natomiast w środę, 15 sierpnia Msze Święte będą odprawione o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Tego dnia również sięgamy pamięcią do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za dzisiejszą tacę. Pragniemy również przypomnieć, że tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca, czyli w przyszłą niedzielę będzie zebrana taca inwestycyjna.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Wiesława Perlińska - lat 85
  2. Regina Czarnek - lat 90

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.