Ogłoszenia parafialne

Uroczystość NMP Częstochowskiej

1

Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.


2

Wakacje, urlopy dobiegają końca. Za tydzień 2 września, wracamy do porządku Mszy św. sprzed wakacji. Przypominamy więc, że Msze św. w naszym nowym kościele będą odprawiane w niedzielę o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 dla dzieci i o 18:00.


3

Już dzisiaj zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą rozpoczynającą rok szkolno-katechetyczny 2018/2019 w naszym kościele w dniu 4 września (wtorek) o godz. 9:00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.


4

Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.


5

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca września. W sobotę kontynuujemy Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. O godz. 6:30 zapraszamy na modlitwę różańcową, o 7:00 Msza św. z 15 minutową medytacją i adoracją. W niedzielę zamiast kazania będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, dzisiejszą tacę oraz za tacę inwestycyjną, która wyniosła 7 776 zł.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Jolanta Bożena Wójtowicz - lat 71

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.