Ogłoszenia parafialne

22. Niedziela Zwykła

1

Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.


2

Przypominamy, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku Mszy św. w niedzielę, które będą odprawiane o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 (dla dzieci) i 18:00. W dni powszednie zapraszam również na nabożeństwa: w środy – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30 połączone z Mszą św. z kazaniem, zaś w piątki również na godz. 17:30 na Koronkę i Godzinki do Bożego Miłosierdzia.


3

Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców Szkoły Podstawowej nr 30 na specjalną Mszę Świętą rozpoczynającą rok szkolno-katechetyczny 2018/2019 w naszym nowym kościele w dniu 4 września (wtorek) o godz. 9:00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów.


4

Przed odpustem parafialnym, który odbędzie się 30 września (niedziela), pragniemy zorganizować także w tym roku festyn parafialny. Festyn odbędzie się 23 września (niedziela). Zapraszamy w środę, 5 września na godz. 18:30, wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego festynu. Możemy już także przynosić fanty (nowe książki, zabawki i inne przedmioty), które będą przeznaczone na nagrody za cegiełki na dalsze prace wykończeniowe w naszej nowej świątyni.


5

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca września. W czwartek, o godz. 18:00 będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek tradycyjnie rano udamy się do chorych. Spowiadamy podczas Mszy św. i od godz. 17:00.


6

W sobotę, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00.


7

W przyszłą niedzielę w ramach kazania o godz. 18:00 podzieli się swoim świadectwem Marcin. Szczególnie zapraszamy na tę Mszę św. ludzi młodych.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


9

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne i na dzisiejszą tacę.