Ogłoszenia parafialne

23. Niedziela Zwykła

1

Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.


2

W czwartek, 13 września, odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i procesję połączoną z rozważaniem tajemnic światła. Zachęcamy do składania intencji na to nabożeństwo i prosimy o przyniesienie ze sobą świec.


3

W piątek, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 7:00 i 18:00. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30.


4

W sobotę, 15 września, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie.


5

Jak już było ogłaszane, w niedzielę 23 września, w naszej parafii odbędzie się II Festyn Parafialny. Rozpoczynamy po Mszy św. odprawionej o godz. 12:00 a zakończymy ok. godz. 20:00. Szczegółowy program podamy w przyszłym tygodniu. Potrzebujemy osób chętnych do upieczenia ciast, wolontariuszy, którzy pomogliby nam w przeprowadzeniu tego Festynu. Prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św. dzisiaj lub do kancelarii parafialnej. Czekamy jeszcze na fanty, które przeznaczymy na nagrody (książki, słodycze, zabawki i inne niezniszczone przedmioty). Głównym celem naszego festynu jest dobra zabawa, wspólna integracja i pozyskanie funduszy na wykończenie budowy naszej nowej świątyni. W związku z tym zapraszajmy sąsiadów, przyjaciół, znajomych, rodzinę na nasz Festyn Parafialny.


6

W tym roku odpust parafialny odbędzie w ostatnią niedzielę miesiąca, czyli 30 września. Już dzisiaj zapraszamy do licznego udziału i czynne włączenie się w przygotowanie tej naszej parafialnej uroczystości. Suma odpustowa z procesją o godz. 12:00.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


8

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne i na dzisiejszą tacę. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na potrzeby Stolicy Apostolskiej zaś taca będzie tacą inwestycyjną.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Stefania Szczepanik - l. 86

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.