Ogłoszenia parafialne

24. Niedziela Zwykła

1

Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.


2

Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.


3

W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 18:00.


4

Mamy już Książkę intencji Mszy św. na nowy 2019 rok. Kto by chciał zarezerwować „gregoriankę”, to można to uczynić w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. A pozostałe intencje będzie można rezerwować od pierwszej niedzieli października.


5

W piątek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia rozpoczniemy również Nowennę do św. Michała Archanioła. Nowenna będzie odprawiana codziennie o godz. 17:45.


6

Jak już było ogłaszane, w przyszłą niedzielę 23 września, w naszej parafii odbędzie się Festyn parafialny. Rozpoczynamy po Mszy św. odprawionej o godz. 12:00 i będzie trwał do godz. 20:30. Czeka nas wiele atrakcji, miedzy innymi występy zespołów muzycznych, cyrkowe atrakcje dla dzieci poprowadzone przez profesjonalistę, zadbamy także o zdrowie przez masaż leczniczy na poszczególne partie ciała. Czeka nas także mnóstwo nagród, pyszna kiełbaska i kaszanka z grilla, ciasta domowej roboty, kiszone ogórki, wiejski chleb ze smalcem itp. Szczegółowy program jest umieszczony na plakatach.


7

Potrzebujemy osób chętnych do upieczenia ciast, wolontariuszy, którzy pomogliby nam w przeprowadzeniu tego Festynu. Prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św. dzisiaj lub do kancelarii parafialnej. Czekamy jeszcze także do środy na fanty, które przeznaczymy na nagrody (książki, słodycze, zabawki i inne niezniszczone przedmioty). Głównym celem naszego festynu jest dobra zabawa, wspólna integracja i pozyskanie funduszy na zakup ostatniego okna z drzwiami do naszej nowej świątyni. W związku z tym zapraszajmy sąsiadów, przyjaciół, znajomych, rodzinę na nasz Festyn Parafialny.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


9

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne, na dzisiejszą tacę inwestycyjną, która będzie przeznaczona na zakup brakującego okna z drzwiami od strony ul. Sukienniczej. Koszt 24 900 zł.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Stanisław Dzionek - l. 81
  2. Tadeusz Weese - l. 97
  3. Władysława Czyrkowska - l. 90

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.