Ogłoszenia parafialne

25. Niedziela Zwykła

1

Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów.


2

W sobotę, 29 wrzesień przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.


3

Przed odpustem parafialnym, który odbędzie się za tydzień 30 września (niedziela), serdecznie zapraszamy do udziału w dzisiejszym festynie parafialny. Festyn potrwa do godz. 20:30, jednak szczególnie zapraszamy w godzinach 13:00-17:50 gdyż w tym czasie będą liczne występy różnych zespołów muzycznych, koncerty solowe, występ klauna i wiele innych atrakcji. W czasie trwania festynu odbywać się będzie losowanie rozmaitych nagród. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.


4

Za tydzień w niedzielę 30 września odbędzie się odpust parafialny, który jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym parafii - u nasz ze św. Michałem Archaniołem. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Dlatego gorąco zapraszamy do licznego udziału i czynne włączenie się w przeżywanie tej naszej parafialnej uroczystości. Suma odpustowa z procesją odbędzie o godz. 12:00. Zapraszamy na nowennę przed odpustem o 17:45 do soboty.


5

Mamy już książkę intencji Mszy św. na nowy 2019 rok. Kto by chciał zarezerwować „gregoriankę”, to można to uczynić w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. A pozostałe intencje będzie można rezerwować od pierwszej niedzieli października.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, dzisiejszą tacę oraz za tacę inwestycyjną, która wyniosła 7713 zł.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Piotr Bandurski - l. 40
  2. Anna Maria Lewitin-Itczak - l. 66

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.