Ogłoszenia parafialne

Uroczystość św. Michała Archanioła

1

Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. Zgodnie z dekretem Księdza Biskupa, w naszej parafii przeżywamy odpust parafialny, który jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym parafii - u nas ze św. Michałem Archaniołem. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Aby uzyskać odpust zupełny należy spełnić następujące warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. oraz ofiarować modlitwę w intencji Ojca Świętego.


2

Jutro, w poniedziałek rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszej kaplicy będziemy celebrowali codziennie o godz. 17:15. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.


3

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca października. W czwartek o godz. 18:00 będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek tradycyjnie rano udamy się do chorych. Spowiadamy podczas Mszy św. i od godz. 17:00. W sobotę kontynuujemy Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. O godz. 6:30 zapraszamy na modlitwę różańcową, o 7:00 Msza św. z 15 minutową medytacją i adoracją. W przyszłą niedzielę zamiast kazania będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.


4

Zapraszamy młodzież III klas gimnazjalnych i osoby dorosłe, które chciałaby przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku 2019, do zapisywania się na listę do końca października po Mszach świętych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.


5

Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową w dniu 20 października do Niepokalanowa i Warszawy. Koszt 80 zł. Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania.


6

W minioną niedzielę odbył się nasz II Festyn Parafialny. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy czynnie włączyli się w jego organizację i przebieg. Dziękujemy za upieczone ciasta, wolontariuszom za przygotowanie stanowisk, za fanty i wszystkim Parafianom i Gościom za liczny udział. Szczególne podziękowania dla wszystkich osób i zespołów muzycznych, które ubogaciły nasz Festyn.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.


8

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie, na konto parafialne, na dzisiejszą tacę. Pragniemy także poinformować, że za tydzień taca na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Marek Wójtowicz - l. 49
  2. Irena Galanek - l. 88
  3. Leokadia Kajca - l. 95

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.