Ogłoszenia parafialne

27. Niedziela Zwykła

1

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.


2

Przypominamy, że nabożeństwa październikowe odprawiane są codziennie o godz. 17:15. Dzieci i młodzież zapraszamy na te nabożeństwa szczególnie w poniedziałki i piątki. Wyjątkowo w sobotę 13 października z racji ostatniego Nabożeństwa Fatimskiego, różaniec będzie połączony z procesją po Mszy św. o godz. 18:00. Prosimy o przyniesienie świec.


3

W przyszłą niedzielę, 14 października po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się pierwsze spotkania z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.


4

W przyszłą niedzielę w ramach kazania o godz. 18:00 Malwina podzieli się swoim doświadczeniem Pana Boga w życiu. Zapraszamy szczególnie osoby młode poszukujące Boga.


5

Zapraszamy młodzież III klas gimnazjalnych i osoby dorosłe, które chciałaby przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku 2019, do zapisywania się na listę do końca października po Mszach świętych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.


6

Przyjmujemy już na wypominki: jednorazowe, oktawalne, półroczne i roczne. Prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk zmarłych.


7

Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową w dniu 20 października do Niepokalanowa i Warszawy. Koszt 80 zł – zawiera: przejazd, ubezpieczenie, przewodnika, bilety wstępu i obiad. Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania.


8

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za dzisiejszą tacę, która przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że w przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.


9

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii po Mszy św.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Zdzisław Wawrzyniak - l. 87

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.