Ogłoszenia parafialne

28. Niedziela Zwykła

1

Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.


2

Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.


3

Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów, wychowawców, wszystkich pracowników szkoły oraz uczniów. Otoczmy ich naszymi modlitwami.


4

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Przypominamy, że nabożeństwa październikowe odprawiane są codziennie o godz. 17:15. Dzieci i młodzież zapraszamy na te nabożeństwa w poniedziałki i piątki.


5

Zapraszamy młodzież III klas gimnazjalnych i osoby dorosłe, które chciałaby przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku 2019, do zapisywania się na listę do końca października po Mszach świętych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.


6

Przyjmujemy już na wypominki: jednorazowe, oktawalne, półroczne i roczne. Prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk zmarłych.


7

Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową w dniu 20 października do Niepokalanowa i Warszawy. Koszt 80 zł. Mamy jeszcze 8 wolnych miejsc. Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii.


8

Przyszłą niedzielę, 21 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwach o misjonarzach.


9

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę. Pragniemy również przypomnieć, że w przyszłą niedzielę będzie zebrana taca inwestycyjna, która zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów za zakupione ostatnie okno z drzwiami do nowego kościoła od ul. Sukienniczej.


10

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


11

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Anna Olesienkiewicz - l. 93

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.