Ogłoszenia parafialne

29. Niedziela Zwykła

1

Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.


2

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o Dobrej Nowinie o Jezusie - Zbawicielu Świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent.


3

W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17:15. Dzieci i młodzież zapraszamy w poniedziałki i piątki.


4

Zapraszamy młodzież III klas gimnazjalnych i osoby dorosłe, które chciałaby przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku 2019, do zapisywania się na listę do końca października po Mszach świętych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.


5

Przyjmujemy na wypominki: jednorazowe, oktawalne, półroczne i roczne. Prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk zmarłych.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę inwestycyjną, która będzie przeznaczona na pokrycie kosztów za zamówione ostatnie okno wraz z drzwiami od strony Sukienniczej do nowej naszej świątyni.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


8

Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Roman Marczak - l. 68
  2. Marzena Wojciechowska - l. 57
  3. Wiesława Pleczyńska - l. 68

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.