Ogłoszenia parafialne

30. Niedziela Zwykła

1

Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.


2

Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17:15.


3

W czwartek, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej kaplicy w tym dniu będą odprawione o godz. 7:00, 9:00 i 10:30. Uczestnictwo we Mszy św. obowiązkowe. W tym dniu nie ma w naszej parafii mszy św. o godz. 12:00 i 18:00.


4

W piątek, 2 listopada przeżywamy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Zapraszamy na nabożeństwo połączone z wypominkami na godz. 17:15, a po nim bezpośrednio na Mszę św. z wypominkami oktawalnymi. Zgodnie z tradycją parafialną, Msza święta z wypominkami oktawalnymi będzie odprawiana w naszej kaplicy codziennie o godz. 18:00 do 9 listopada włącznie.


5

Przypominamy, że przez osiem pierwszych dni listopada, duszom w czyśćcu cierpiącym możemy także ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych.


6

Przez cały miesiąc listopad, w godzinach od 16:30 do 18:00, chcemy wprowadzić codzienną indywidualną adoracje Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Zapraszamy do tej szczególnej modlitwy wszystkich naszych parafian i gości.


7

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca listopada. W czwartek o 7:00 będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek rano, tradycyjnie udamy się do chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30. Spowiadamy podczas Mszy św. i od godz. 16:30. W sobotę o godz. 6:30 zapraszamy na modlitwę różańcową i na godz. 7:00 na Mszę św. z krótką Adoracją Najświętszego Sakramentu.


8

Zapraszamy młodzież III klas gimnazjalnych i osoby dorosłe, które chciałaby przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku 2019, do zapisywania się na listę do końca października po Mszach świętych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.


9

Przyjmujemy jeszcze na wypominki: jednorazowe, oktawalne, półroczne i roczne. Prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk zmarłych.


10

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, dzisiejszą tacę, która przeznaczona jest na misje oraz za tacę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli w wysokości 7 624 zł.


11

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


12

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Elżbieta Proszczyńska - l. 75
  2. Janina Gaparska - l. 89
  3. Mirosław Płusa - l. 64

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.