Ogłoszenia parafialne

31. Niedziela Zwykła

1

Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.


2

W najbliższą środę, 7 listopada, w naszej parafii odbędzie się skupienie dla kapłanów z naszego dekanatu Łódź-Bałuty. O godz. 19:15 będzie odprawiona msza św. za wszystkich zmarłych kapłanów z naszego dekanatu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


3

Do czwartku, 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w ich intencji. Do 9 listopada włącznie, codziennie podczas Mszą Świętą o godz. 18:00 modlimy się za zmarłych w wypominkach oktawalnych. Przyjmujemy jeszcze na wypominki półroczne i roczne, które można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.


4

W przyszłą niedzielę, 11 listopada, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku związane jest ono z 100. rocznicą odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Zapraszamy od 16:30 na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, a o 17:15 na nabożeństwo różańcowe, podczas którego będziemy dziękować Bogu za wolność i prosić o dalsze błogosławieństwo i opiekę dla naszej Ukochanej Ojczyzny.


5

Przypominamy, że przez cały miesiąc listopad, w godzinach od 16:30 do 18:00, mamy możliwość codziennej indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Zapraszamy do tej szczególnej modlitwy wszystkich naszych parafian i gości.


6

Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową w dniu 24 listopada (sobota) do Częstochowy i do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Koszt 45 zł zawiera: przejazd, ubezpieczenie, przewodnik, bilety wstępu. Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne oraz za dzisiejszą tacę. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. będziemy mogli złożyć dobrowolne ofiary na ten cel do puszek.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii po Mszy św.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Stanisław Wysocki - l. 71
  2. Paulina Dynkowska - l. 28

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.