Ogłoszenia parafialne

33. Niedziela Zwykła

1

Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel i bądźmy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.


2

W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki kwartalne, półroczne i roczne, które są czytane w każdą niedziele przed Mszą św. o godz. 10:30. Pamiętajmy o naszych zmarłych nie tylko odwiedzając cmentarz ale przede wszystkim poprzez modlitwę.


3

W czwartek, 22 listopada w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.


4

Osobom, które jadą na jednodniową pielgrzymkę autokarową w dniu 24 listopada (sobota) do Częstochowy i do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach, przypominamy, że wyjeżdżamy o godz. 7:30.


5

W przyszłą niedzielę, 25 listopada, będziemy przeżywali Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.


6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę inwestycyjną. Pragniemy także poinformować, że za tydzień będziemy gościć kleryka, który będzie zbierał ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.


7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


8

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


9

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Janina Szubert - l. 74
  2. Jerzy Stasiak - l. 76

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.