Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Chrystusa Króla

1

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Po wszystkich Mszach Świętych odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego najświętszemu Sercu Pana Jezusa.


2

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę miesiąca o godz. 6:30 zapraszamy na modlitwę różańcową, a po Mszy Świętej o godz. 7:00 nasze osobiste i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas nabożeństwa. A w pierwszą niedzielę miesiąca grudnia za tydzień zamiast kazania będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.


3

Czas przygotować się do Adwentu - okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.


4

Dziś uroczyście po każdej Mszy św. poświęcamy opłatki. Będą one roznoszone po mieszkaniach przez naszych parafian, Niech ten opłatek będzie symbolem łączności ze wspólnotą parafialną. Parafianie roznoszący opłatki, będą posiadali stosowne pisemne upoważnienie księdza Proboszcza. Osoby chętne do pomocy przy roznoszeniu opłatków wśród swoich sąsiadów, zapraszamy do zakrystii lub do kancelarii parafialnej w godz. urzędowania. Wszelkie dobrowolne ofiary, które będą złożone przy okazji roznoszenia opłatków w całości będą przeznaczone na gromadzenie środków na całościowe wytynkowanie i pomalowanie naszej nowej świątyni.


5

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, dzisiejszą tacę, a także za tacę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli w wysokości 7.700 zł.


6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej którą można nabyć w zakrystii.


7

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


8

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Irena Malinowska -

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.