Ogłoszenia parafialne

1. Niedziela Adwentu

1

Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, który w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Dobrą pomocą w tym przeżyciu Adwentu będzie indywidualna adoracja, którą przedłużamy do 21 grudnia włącznie od godz. 16:30.


2

Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 7:00. Zachęcamy do przynoszenia tradycyjnie lampionów.


3

W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach od niedzieli 9 grudnia do wtorku 11 grudnia. Wygłosi je o. Maciej Plewka – redemptorysta z parafii św. Marka w Łodzi. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.


4

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca grudnia. W czwartek o godz. 7:00 będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek rano, tradycyjnie udamy się do chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30. Spowiadamy podczas Mszy św. i od godz. 16:30.


5

W sobotę 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w tym dniu odprawiane będą o godz. 7:00, 9:00, 17:00 i 18:00. Z racji tej Uroczystości, przypominamy, że w 9 grudnia w niedzielę, na Mszy św. o godz. 12:00 będzie poświęcenie medalików i książeczek dzieci komunijnych.


6

Z Adwentem kojarzą nam się opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Parafianie roznoszący opłatki, posiadają stosowne pisemne upoważnienie księdza Proboszcza. Osoby chętne do pomocy przy roznoszeniu opłatków , zapraszamy do zakrystii lub do kancelarii parafialnej w godz. urzędowania. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na wytynkowanie i pomalowanie wnętrza naszej nowej świątyni. Natomiast świece wigilijne można nabyć po Mszach św. przed ołtarzem w cenie: 5, 12 zł.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia - błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.


10

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

  1. Balbina Kantorowska -
  2. Leszek Popławski -
  3. Jadwiga Szymańska -
  4. Teresa Pietrasik -

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.