Ogłoszenia parafialne

2. Niedziela Adwentu

1

W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia. Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania są nasze rekolekcje parafialne, które potrwają do wtorku 11 grudnia. Tegoroczne nauki głosi nam o. Maciej Plewka - redemptorysta, proboszcz par. św. Marka Ewangelisty w Łodzi.


2

Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 7:00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z lampionami.


3

Z Adwentem kojarzą nam się opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Opłatki są roznoszone po domach, ale można nabywać je również w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na dalsze prace wykończeniowe w naszej nowej świątyni. Natomiast świece wigilijne można nabyć


4

po Mszach św. przed ołtarzem w cenie: 5 i 12 zł.


5

W czwartek, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.


6

W najbliższy piątek, 14 grudnia, po Mszy św. o godz. 18:00, odbędzie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa.


7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie i na konto parafialne, które wpłynęły w ostatnim tygodniu oraz na dzisiejszą tacę. Pragniemy także przypomnieć, że w przyszłą niedzielę, tradycyjnie jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca zebrana zostanie taca gospodarcza.


8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


9

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.